2019 2marks CA1 P6 Paper2 River Valley P6 / River Valley / 2019 / CA1 / Paper 2 – Q05 [2 marks] Question: At a fruit stall, 1 watermelon and 5 apples cost $10. Elsa paid $14.90 for 1 watermelon and 12 apples. How much did one apple cost? Solution: Similar Posts P6 / CHIJ / 2019 / SA1 / Paper 2 – Q08 [3 marks] P6 / Henry Park / 2019 / SA2 / Paper 2 – Q08 [3 marks]